قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / طراحی سایت / فرم تماس وردپرس و بهترین افزونه های آن
form-7 plugin

فرم تماس وردپرس و بهترین افزونه های آن

در ادامه آموزش کلیات ضروری ورد پرس ، ما به بحث فرم های تماس میپردازیم.فرم های تماس برای هر سایتی ضروری هستن،وجود یک فرم تماس با فیلد های کاربردی برای هر سایتی،جهت ارتباط با کاربران ضروریه.برای این که ارتباط شما با کاربران کامل تر شه،لازمه که فرم تماس شما قسمت هایی رو که برای تماس با کابر مورد نیازه رو داشته باشه.برای این کار،افزونه فرم تماس contact form رو معرفی میکنیم.این فرم برای ارتباط با کاربران به نوبه ی خودش از بهترین هاست.در این آموزش افزونه های دیگه رو هم برای ایجاد فرم تماس معرفی میکنیم.

 

contact form:

نحوه ی استفاده
ساخت فرم تماس با ما در وردپرس به کمک این افزونه بسیار ساده و آسان می باشد. می توانید بعد از نصب سریعاً یک فرم جدید بسازید و یا اینکه از فرم آماده ی موجود استفاده کنید. و در نهایت از شورت کدی که فرم تماس با ما ۷ در اختیار شما قرار می دهد را در برگه/نوشته سایت وردپرسی خود وارد کنید تا در خروجی فرم تماس با ما برای شما نمایش داده شود.

شروع کار
برای شروع کار ابتدا افزونه فرم تماس با ما در وردپرس را دریافت نموده و از بخش افزونه های سایت خود آن را نصب نمایید. بعد از نصب این افزونه در بخش پیشخوان سایت وردپرسی شما بخشی با عنوان Contact برای ساخت فرم تماس با ما در وردپرس ایجاد شده است.

از قسمت Contact Forms می توانید فرم های ساخته شده ی خودتان را مشاهده کنید که بعد از نصب یک فرم آماده را می توانید در این بخش مشاهده کنید.
از قسمت Add New هم می توانید یک فرم جدید بسازید.
از قسمت آخر یعنی Integration هم می توانید افزونه های مکمل این افزونه را استفاده کنید.
برای شروع کار و ایجاد فرم تماس با ما در وردپرس می توانید یک فرم جدید را ایجاد کنید یا فرم ساخته شده توسط افزونه را ویرایش کنید که ما به ویرایش فرم ایجاد شده می پردازیم.

بعد از آوردن قسمت ویرایش فرم ایجاد شده:

از قسمت بالا می توانید در فیلد مربوطه یک عنوان برای فرم خود در نظر بگیرید.
از قسمت پایین تر آن یعنی کادر قرمز رنگ، می توانید شورت کد فرم را مشاهده کنید که بعد از اعمال تنظیمات دلخواه می توانید این شورت کد را در برگه/نوشته سایت خود قرار دهید.

بعد از آن هم با ۴ تب متفاوت این افزونه جهت ویرایش فرم روبرو می شوید.

تب اول – Form
در ویرایشگر متنی ساده ی این بخش شما تعدادی دکمه را مشاهده می کنید که جهت اعمال متفاوت می باشند.
مثلا برای ایجاد چک باکس باید دکمه ی checkboxes را بزنید، بعد از آن با صفحه ی پاپ آپی مواجه می شوید که تنظیمات تگ مورد نظر را در آن قسمت مشاهده می کنید، بعد از اعمال تنظیمات هم برای وارد کردن بخش مورد نظر در فرم بر روی گزینه ی Insert Tag کلیک کنید.

فارسی سازی بخش های مختلف
نوشته ها و محتوای فرم تماس با ما ۷ کاملا به صورت انگلیسی می باشد اما خیلی ساده شما می توانید بخش های مختلف را برای سایت فارسی خود بصورت فارسی نمایش دهید، کافیست کلمات انگلیسی موجود درون تگ ها را بصورت فارسی بنویسید.

ما متن تمامی بخش هایی را که قرار است در خروجی به کاربر نمایش داده شود را بصورت فارسی نوشته ایم. شما نیز می توانید برای فرم های خود نوشته های فارسی را جایگزین نوشته های انگلیسی کنید.

متوجه نشدید!!؟
اگر این قسمت متن مورد نظر را اشتباه انتخاب کنید ممکن است فرم مورد نظر شما در خروجی به خوبی نمایش داده نشود.
برای این که چنین اشتباهی را نکنید دقت کنید که همیشه متن مقابل تگ <label> را باید از حالت انگلیسی به فارسی برگردانید. در غیر این صورت فرم به خوبی نمایش داده نمی شود!

تب دوم – Mail
وقتی کاربری وارد سایت شما شود و به برگه ی تماس با ما مراجعه کند و بخواهد یک پیغام برای مدیریت سایت ارسال کند به نظر شما این پیغام به کجا می رود؟

در این تب شما می توانید ایمیلی را وارد کنید تا تمامی پیغام های کاربرانتان بعد از ارسال به آن ایمیل ارسال شود. اگر به هر نحوی ایمیل برای شما ارسال نشد به ادامه ی توضیحات توجه کنید:

اگر ایمیل ارسال نشود ما می توانید از بخش ایمیل ۲ افزونهفرم تماس با ما در وردپرس طبق تصویر بالا ایمیل دیگری را وارد کنیم تا در غیر این صورت به ایمیل دوم ارسال شود.
در قسمت ایمیل دوم ایمیل خود را در جاهای مشخص خود قراردهید.

تعدادی شورت کد را هم می توانید در این تب مشاهده کنید که می توانید از آن ها در الگوی ایمیل خودتان استفاده کنید، مثلا با شورت کد [your-subject] می توانید موضوع ایمیلی را که کاربر وارد کرده است در آن قسمت نمایش دهید.

تب سوم – Messages
در این تب هم شما یک لیست بلند از متن هایی که کاربر در حین ارسال فرم (قبل و بعد) قرار است مشاهده کند را مشاهده می کنید که البته انگلیسی می باشند اما شما می توانید به خوبی آن ها را به فارسی بر گردانید.

تب چهارم – Additional Settings

در این قسمت هم می توانید کد های اضافه را وارد کنید(اگر به زبان های تحت وب تسلط دارید). در نهایت هم برای ذخیره ی تمامی تغیرات روی دکمه ی Save در زیر کلیک کنید.
بعد از انجام تمامی تغیرات می توانید فرم تماس با ما در وردپرس را در خروجی نمایش دهید…

مشاهده ی خروجی
ابتدا شورت کد فرم مورد نظر را که در بالا به آن اشاره کردیم را کپی کنید و به یک نوشته/برگه ی جدید به سایت خود بروید.

توجه: بهتر است درون یک برگه فرم تماس با ما را نمایش دهید تا نوشته.

شورت کدی را که کپی کردید در برگه ی جدید وارد می کنید. بعد از آن برگه را در سایت منتشر می کنیدو به پیش نمایش برگه بروید.

می توانید به عنوان تست فرم را کامل کنید و ببینید که آیا به ایمیل شما ارسال می شود یا نه!
اگر ارسال نشد از قسمت وارد کردن ایمیل دوم اقدام کنید.

نکته: اگر ایمیل ها را در اسپم ایمیل خود مشاهده می کردید برای یکبار ایمیل دریافتی را no spam کنید تا دفعات بعدی در inbox آن را دریافت کنید.

 

اما سایر افزونه های فرم تماس برای وردپرس:
افزونه jetpack contact form module

این افزونه یکی از بهترین افزونه های معرفی شده و دارای ماژول های کاربری متعددیه.همون طور که در شکل مشخصه،این افزونه یک کمه رو بعد از نصب به ادیتور شما اضافه می کنه که برای استفاده در انواع پیج ها کاربردیه.بسته به نیاز سایتتون می تونید از انواع این ماژول ها استفاده کنید.با وجود این افزونه،در صورت ارسال هر گونه درخواستی در فرم،به شما ایمیلی ارسال میشه که قابلیت سفارشی سازی رو داره.مثلا این که در چه صورت ایمیل هشدار به شما ارسال شه و…

در صورتی که  در سایتتون از افزونه ضد اسپم استفاده می کنید تمامی این فرم های ارسالی از نظر امنیت بررسی خواهند شد.

افزونه ninja forms

یکی دیگه از این افزونه های مشهور این افزونه ست که با قابلیت درگ یا درواقع کشیدن بیشتر مورد استقبال قرار گرفته.برای این افزونه نیاز به وردپرس 3.8 به بالا هست.

افزونه fast secure contact form

یکی دیگه از افزونه های کاربرپسند وردپرس این پلاگینه.با بیش از 5 میلیون بار دانلود جز پردانلود ترین افزونه هاست.به علاوه پشتیبانی از کپچا برای جلوگیری از ارسال اسپم،از دلایل استقبال زیاد کاربرانه.این افزونه آپشن های متعددی داره.به عنوان مثال ریدایرکت کردن کاربران بعد از ثبت فرم ، و امکان انتخاب فرم های دلخواه شما برای نمایش

ضمنا استفاده از این افزونه هم راحته.فرم تماس تنها با استفاده از یک شورت کد در هر نقطه ی سایت قابل درجه.این افزونه مرتبا آپدیت میشه و در سایت اصلی وردپرس هم پشتیبانی میشه.

افزونه contact buddy

این افزونه یکی دیگه از افزونه های پرطرفداره که می تونید فرم تماس دلخواهتونو در هر نقطه ای سایت مثل ناحیه ی ابزارک ها،صفحات و …قرار بدید.فیلد هایی که برای این فرم در نظر گرفته شده شامل،نام،ایمل،موضوع و پیغام هست.ضمنا از کپچا هم برای امنیت بهتر استفاده میشه.این افزونه هم مرتبا آپدیت میشه و به روز رسانی هاش قابل دریافته.

پیروز باشید

 

به نقل از:بیگ تم و همیاروردپرس

مطلب پیشنهادی

بی بی پرس

ایجاد انجمن در وردپرس با پلاگین بی بی پرس

بهترین روش برای راه اندازی یک انجمن در وردپرس، استفاده از پلاگین بی بی پرس …

7 دیدگاه

  1. سلام وب سایت خوبی دارید
    ممنون از اطلاعات مفیدی که میزارید

  2. مطلب کاربردی و ارزشمند بود.
    ممنون.

  3. Hello. httpjakshgy773733us

  4. How did I earn 11000 bitcoins in 55 days: gameoflife.ir/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *