قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / بازاریابی مجازی / بازاریابی رسانه های اجتماعی / عدد طلایی در تولید محتوای دیجیتال در رسانه های مجازی
عدد طلایی

عدد طلایی در تولید محتوای دیجیتال در رسانه های مجازی

عدد طلایی : زمانی که شما می خواهید به کمک تیم تولید محتوای خود، برای بلاگ سایت تجاری یا عمومی خود محتوای خوب تهیه کنید بیش از هر چیز شاید به کیفیت توجه دارید تا بتوانید هم نظر کاربران را جلب کنید و هم گوگل را راضی کنید. اما کیفیت محتوای دیجیتال شما در کنار کمیت اصولی می تواند برای شما ارزش آفرین باشد. توجه کنید که تولید محتوا در بازاریابی اینترنتی و برندینگ سایت شما بسیار موثر است و می تواند هم به موفقیت و هم به شکست شما بینجامد. شاید برای برخی از کاربران سوال باشد که محتوای دیجیتال چه دامنه ای در بر می گیرد، در پاسخ باید گفت که محتوای دیجیتال شامل پست وبلاگ، مقالات وبلاگ، فیلم، صدا و حتی اسلاید می باشد. اگر تفاوت پست و مقاله در وبلاگ را نمی دانید، مطلبی با همین موضوع، تحت عنوان تفاوت مقاله و پست وبلاگ و دانستنی های آن اطلاعات مفیدی برای شما دارد حتی ایمیل هایی که ارسال می کنید نوعی محتوای دیجیتال هستند. اما برای ایجاد یک محتوای عالی کمیت هایی اهمیت دارند که ما در این مقاله در مورد آن ها صحبت می کنیم. این اعداد طلایی را همیشه به یاد داشته باشید.

ایده ال ترین میزان طول محتوای متنی آنلاین(عدد طلایی متن)

اندازه ی ایده آل کاراکترها در بخش های خاص یا در شبکه های اجتماعی طبق تحقیقات و بررسی ها به صورت زیر می باشند

عدد طلایی توییت ها: کمتر از صد کاراکتر و ترجیحا حدود 70 کاراکتر

توضیح : توییت های کمتر از 100 کاراکتر تا 17 درصد بیش از دیگر توییت ها، کاربران را درگیر می کنند .بنابراین سعی کنید مفهوم و منظور خود را در قالب این تعداد کاراکتر ارائه دهید

عدد طلایی فیس بوک: 40 کاراکتر

پست های فیس بوکی با اندازه ی 40 کارکتر حدود 86 درصد موفق تر از سایر پست های بلند هستند.

عدد طلایی گوگل پلاس:  60 کاراکتر

اگر عنوان مطلب شما در پلاس بیش از یک خط است باید به گونه ای باشد که کاربر را به ادامه مطلب ترغیب کند و روی لینک های ارائه شده کلیک کند. استراتژی جمله های نا تمام به طور کلی در شبکه های اجتماعی جوابگوست.

عدد طلایی پاراگراف ها :  40- 55 کاراکتر

استفاده از پاراگراف های متعدد با کلمات کمتر و فونت بزرگتر می تواند به کاربر کمک کند که راحت تر مطالب را خوانده و از خطی به خط دیگر منتفل شود. شاید این عدد به طور افراطی کوتاه باشد اما می توانید آن را امتحان کنید

دامنه اینترنتی:  8کاراکتر

بهترین دامنه ها کوتاه ترین دامنه ها هستند. دامنه هایی که حداکثر دارای 8 کاراکتر هستند و در انها اعداد و خط فاصلخ بکار نرفته است بسیار مناسب هستند.

عدد طلایی هشتگ ها : 6 کاراکتر

در مورد هشتگ ها توجه داشته باشید که از فاصله نمی توانید استفاده کنید. بهتر است که از هشتگ های عددی استفادع نکنید و یا اینکه در میان حروف از عدد استفاده کنید و هشتگ را با عدد شروع نکنید از همه مهم تر کلمات عامیانه را در بکار بردن در هشتگ ها کاملا حذف کنید. در صورتی که نیاز دارید از هشتگ هایی به صورت عبارت استفاده کنید می بایست بین کلمه ها از علامت ” _ ” استفاده کنید. برای مثال، #بازاریابی_آنلاین

عدد طلایی در عنوان ایمیل های خبری:  28-39 کاراکتر

عنوان های خبرنامه با تعداد 28 تا 39کاراکتر، حدود 12 درصد نرخ باز کردن و حدود 4  درصد نرخ کلیک را از آن خود کرده اند.

عدد طلایی اندازه ی محتوا بر اساس کلمات

عنوان صفحات بلاگ : 6 کلمه

عموما سه کلمه اخر و سه کلمه ی اول هر تیتر، مورد توجه کاربران قرار می  در نتیجه توجه کنید که چه تعداد، کلمه برای نوشتن عناوین در نظر می گیرید.

پست های لینکدین

اگر شما برای بیزینس خود بازاریابی می کنید بهتر است که از پست هایی تا حداکثر 16 تا 25 کلمه استفاده کنید اما اگر دوست دارید که مشتریان مطالب شما را به اشتراک بگذارند بهتر است که بین 21 تا 25 کلمه بنویسید .

مدت زمان ایده آل برای محتوای غیر متنی

عدد طلایی در فیلم:

فیلم های کوتاه هتر محبوب تر هم هستند. 50 ویدیویی که در میان فیلم های یوتیوب محبوب شده اند، به طور میانگین دارای اندازه ی در حدود 2 دقیقه و 54 ثانیه دارند.

عدد طلایی در پادکست :

بهترین پادکست ها دارای حداکثر زمان 20 دقیقه هستند. تجربه نشان داده که پادکست هایی که بین 15 تا 22 دقیقه زمان می برند، بیشتر توسط مخاطبین مورد استقبال قرار می گیرند. از دقیقه 20 به بعد توجه کاهش پیدا می کند و این می تواند موجب شود که ماحصل پادکست مورد توجه قرار نگیرد.

Slideshare

اگر بخواهید آموزشی را تحت یک اسلاید ارائه دهید بهتر است که مدت زمان آن حدود 6 دقیقه باشد یک اسلایدشویی که حدود 6 دقیقه زمان دارد، حدودا از 61 اسلاید تشکیل شده است.

 

منبع:ارتامارکتینگ

مطلب پیشنهادی

بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام :چگونگی و اصول اساسی

بازاریابی اینستاگرام هر روز قویتر و سریعتر مخاطب را با محصولات و خدمات درگیر میکند. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *